Pierwsza wizyta w gabinecie dietetycznym

przed_head

przed_aPrzygotowania do pierwszej wizyty (konsultacji dietetycznej) rozpocznij od szczegółowego spisu wszystkich spożytych posiłków i napojów w ostatnich trzech dniach poprzedzających konsultację dietetyczną. Najlepiej jeżeli będą to dwa dni powszednie oraz jeden dzień wolny od pracy. Należy się do tego przyłożyć i co najważniejsze starannie oraz przede wszystkim szczerze opisać wszystko co znalazło się w ustach  w trakcie tych 3 dni. Nie możesz również zapominać o tych małych, ,,nic nie znaczących” przekąskach takich jak cukierek czy kęs obiadu, który się spróbowałeś w trakcie przygotowywania posiłku.
przed_c Dodatkowo przygotuj:
• listę zażywanych leków i suplementów diety wraz z dawkowaniem;
• wyniki przeprowadzonych badań, jeżeli zostały wykonane w przeciągu ostatnich 3 miesięcy.
Jeśli nie masz aktualnych wyników, w takim przypadku możesz zrobić:
• morfologię;
• lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, Trójglicerydy);
• glikemia (cukier na czczo);
• hormon tarczycy TSH;
• jeżeli są lub były problemy z nerkami – dodatkowo można zrobić poziom kreatyniny i mocznika oraz poziom kwasu moczowego.
Jeżeli cierpisz na chorobę, w której żywienie odgrywa kluczową rolę (choroby dietozależne) – wyniki badań są obowiązkowe wraz z zaleceniami lekarza prowadzącego co do składu jadłospisu i preferowanej diety. Dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących na schorzenia wymagające ścisłych modyfikacji żywieniowych np. choroby układu pokarmowego, niewydolność nerek itp.
przed_bDzień wcześniej i w dzień wizyty należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, gdyż może to doprowadzić do fałszowania wyników analizatora składu ciała. 12 godzin przed wizytą nie powinno się korzystać z sauny a także należy zrezygnować z kawy i alkoholu.  Na 2-3 godziny przed konsultacja ograniczyć do zera jedzenie pokarmów i przyjmowanie płynów chyba że jest to z jakiś powodów niewskazane. Ważenie i mierzenie odbywa się w bieliźnie w poradni żywienia i odchudzania w Zielonej Górze.

 

Zadaj pytanie

Comments are closed.

Kategorie w czytelni

Jestem na Facebook

Tagi

Często odwiedzane

Często czytane

Produkty warte polecenia


Scroll to top