Błonnik w diecie

| Artykuły | | Dodaj komentarz

Na początek warto zastanowić‡ się™ nad tym, czym jest błonnik dla naszego organizmu, czyli jaką rolę™ odgrywa w naszym sposobie żywienia. W ostatnim czasie o roli błonnika powiedziano już dużo, spróbujmy to jakoś› podsumować‡. Błonnik jest rodzajem wielocukru, czyli należy do grupy wę™węglowodanów.

Mamy dwa rodzaje błonnika: rozpuszczalny i nierozpuszczalny w wodzie. Aby błonnik „zadziałał‚” jak należy, zawsze, bez względu na jego źródło łączymy go z wodą…. Jeże›li nie ™będziemy przestrzegać‡ tej zasady, błonnik nie tylko nie zadział‚a, ale jego spożywanie może przynieść‡ skutek odwrotny.

Błonnik w znaczny sposób wpływa na perystaltykę™ naszych jelit, czyli tzw. ruchy robaczkowe, dzięki czemu podaż tego produktu wpływa na regularność‡ wypróżnień„. Przechodzą…c w niezmienionej formie drażni ›ścianki naszego jelita pobudzają…c jego ukrwienie. Idąc wzdłuż jelita wychwytuje z naszego organizmu substancje takie jak toksyny bakteryjne i metale ciężkie, jednocześnie zapobiegają…c ich wchłanianiu – ma dział‚anie detoksykują…ce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»

Kategorie w czytelni

Jestem na Facebook

Tagi

Często odwiedzane

Często czytane

Produkty warte polecenia


Scroll to top