Owoce Acai (Asai) – mały wielki owoc

| Artykuły | | Dodaj komentarz

Choć od setek lat rosną w Amazonii, to dla świata dietetyki zostały odkryte stosunkowo niedawno. Ich fantastyczne właściwości spowodowały, iż szturmem wdarły się do jadłospisów każdego maniaka zdrowej żywności. Po ich gruntownym przebadaniu okazało się bowiem, że ten malutki cud natury jest prawdziwą bombą antyoksydantów i składników mineralnych tak pożądanych w dzisiejszych czasach. Ze względu na tak niesamowity skład zostały zakwalifikowane do jednych z najzdrowszych pokarmów dostępnych na naszym globie. Tylko jedna mała kuleczka zawiera aż 29 kwasów tłuszczowych, 21 niesamowicie wartościowych pierwiastków śladowych i 18 aminokwasów. Do  tego dochodzą witaminy z grupy B w tym B1, B2, B3, witaminę C oraz tak cenną witaminę E, będącą źródłem naszej młodości. Z pierwiastków bogata jest w potas, wapń, magnez, cynk, miedź. Zawiera również beta karoten.

Cóż więc robi owa ,,jagoda”?

Przede wszystkim zwalcza wolne rodniki – czyli hamuje procesy starzenia się organizmu. Wzmacnia również odporność naszego organizmu, obniżając przy tym poziom cholesterolu frakcji LDL, czyli może pełnić ważną rolę w walce ze schorzeniami układu sercowego.

Co ciekawe, owoce te mają również wpływ na  przyspieszenie metabolizmu, regulując tym samym przemianę materii i hamując apetyt.
Jagody Acai wpływają na wygląd naszej cery  poprzez zawarte w niej fitosterole. Dzięki temu nasza skóra staje się jędrna, odpowiednio nawilżona i po prostu promienna.

Pod wpływem tego owocu znacznej poprawie ulega również praca naszego umysłu. Dzieje się tak dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym  z grupy omega, które mają zbawienny wpływ na pracę naszego układu nerwowego wraz z jego centralą czyli mózgiem.

Jak widać, owoce te mogą zdziałać naprawdę cuda. W chwili obecnej , kiedy jest na nie prawdziwy szał, należy pamiętać, iż nie wszystkie suplementy opatrzone nazwą Acai dostępne na naszym rynku są w całości produktem naturalnym. Dlatego tak ważne jest czytanie etykiet przed zakupem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »

Kategorie w czytelni

Jestem na Facebook

Tagi

Często odwiedzane

Często czytane

Produkty warte polecenia


Scroll to top